Click to go to CatchItKansas.com
Tennis-Boys (2015) Schedule/Results

All Dates pick date

view this week

Varsity Results
DateOpponentsLocation
Mar 12
West vs Heights
Wichita West 6, Wichita Heights 3
results(pdf)
Mar 26
4:00 pm
East vs Northwest
Wichita East, Wichita Northwest
Wichita East
Mar 26
Heights vs Carroll
Wichita Bishop Carroll 7, Wichita Heights 2
Wichita Heights
Mar 26
Kapaun vs Southeast
Wichita Kapaun Mt. Carmel 9, Wichita Southeast 0
Edgemoor Park
Mar 26
3:00 pm
Wichita North vs Wichita West
Wichita North, Wichita West
North
Mar 28
9:00 am
Washburn Rural Invitational
Topeka Washburn Rural, Junction City,
Newton, Wichita West
Mar 30
Carroll vs West
Wichita Bishop Carroll 9, Wichita West 0
Bishop Carroll
Mar 30
4:00 pm
East vs Heights
Wichita East, Wichita Heights
Wichita East
Mar 30
3:00 pm
McPherson Invitational
Derby, Newton,
Salina South, Winfield,
Hays, Great Bend
Mar 30
3:00 pm
Northwest vs North
Wichita Northwest, Wichita North
Northwest
Mar 30
4:00 pm
Southeast vs South
Wichita Southeast, Wichita South
Riverside Tennis
Mar 31
Emporia meet
Blue Valley Northwest 46, Andover Central 40, Topeka Hayden 33, Wichita Collegiate 26, Lawrence 24, Topeka 22, Emporia 16, Ottawa 9, Blue Valley Southwest 
Mar 31
3:00 pm
Hesston meet
Hesston, Goddard,
Smoky Valley, Concordia,
Parsons, Wichita Independent,
Wichita Trinity, Salina Central,
Hutchinson Trinity
Mar 31
3:00 pm
McPherson Invitational
McPherson, Derby,
Newton, Winfield,
Salina South, Great Bend,
Hays
Mar 31
3:00 pm
Valley Center Invitational
Wichita Collegiate, Wichita South,
Wichita Southeast, Douglass,
Chaparral, Valley Center
Mar 31
3:00 pm
Washburn Rural Invitational
Topeka Washburn Rural, Junction City
Washburn Rural
Mar 31
3:00 pm
Wellington Invitational
Augusta, El Dorado,
Goddard Eisenhower, Kingman,
Wellington
Apr 1
3:00 pm
Collegiate Invitational
Wichita Collegiate, Wichita Independent,
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Maize,
Maize South, Wichita Trinity,
Douglass
Apr 1
Heights vs Northwest
Wichita Northwest 5, Wichita Heights 4
Wichita Heights
Apr 2
Andover Central Invitational
Salina Central 28, Andover Central 23, Valley Center 17, Wichita Independent 13, Maize South 13, Andover 12, Winfield 10, Wichita Collegiate 0
Apr 2
4:00 pm
Carroll vs Southeast
Wichita Bishop Carroll, Wichita Southeast
Bishop Carroll
Apr 2
3:00 pm
Conway Springs Invitational
Conway Springs, Hillsboro,
Wichita Trinity, McPherson
Conway Springs
Apr 2
3:00 pm
Emporia Invitational
Derby, Newton,
Arkansas City, Blue Valley West,
Emporia
Apr 2
3:00 pm
Goddard Invitational
Goddard, Goddard Eisenhower,
Derby, Maize,
McPherson, Wichita Northwest
Apr 2
3:00 pm
Hoisington Invitational
Hoisington, Central Plains,
Ellsworth, Russell,
Trego Community
Hoisington
Apr 2
North vs Kapaun
Wichita Kapaun Mt. Carmel 9, Wichita North 0
Wichita North
Apr 2
3:00 pm
Pratt Invitational
Pratt, Dodge City,
Ulysses, Sterling
Pratt
Apr 2
Pratt Tri
Dodge City 54, Pratt 27, Ulysses 
Apr 2
4:00 pm
South vs East
Wichita South, Wichita East
Wichita South
Apr 3
3:00 pm
Lawrence vs Bishop Seabury
Lawrence, Bishop Seabury
Lawrence
Apr 4
3:00 pm
Emporia Invitational
Emporia, Andover,
Arkansas City, Salina South,
Valley Center, Lawrence Free State,
Blue Valley Stilwell
Apr 4
9:00 am
Great Bend vs Hoisington
Great Bend, Hoisington,
Liberal, Dodge City,
Garden City
Great Bend
Apr 4
Salina Central Invitational
Manhattan 19, Salina Central 16, Topeka 11, Maize South 10, Topeka West 2, Hutchinson 2
results(pdf)
Apr 6Greater Wichita Athletic League
Wichita Kapaun Mt. Carmel 9, Wichita Northwest 0Wichita Northwestresults(pdf)
Apr 6
3:00 pm
Highland Park Invitational
Topeka Highland Park, Topeka West,
Junction City, DeSoto
Highland Park
Apr 7
9:00 am
Ark City Invitational
Arkansas City, Goddard,
Hutchinson, Andover Central,
Andover, Derby,
Goddard Eisenhower, Maize South,
Wichita Bishop Carroll, Wichita Kapaun Mt. Carmel,
Emporia, Winfield,
Newton, Independence,
Parsons, Pittsburg,
Wichita Collegiate, Wichita West
Apr 7
3:00 pm
Buhler meet
Buhler, Maize South,
Great Bend
Apr 7
3:00 pm
Chaparral meet
Chaparral, Wellington,
Kingman
Apr 7
4:00 pm
Derby Invitational
Derby, Wichita East,
Emporia, Wichita Trinity,
Conway Springs, McPherson
Apr 7
3:00 pm
El Dorado Meet
El Dorado, Circle,
Haven, Wichita Trinity
Apr 7
Ellsworth Meet
Sterling 63, Central Plains 61, Hoisington 42, Ellinwood 30, Ellsworth 28, Chapman 23, Salina South 20, Larned 5
Ellsworth
Apr 7
3:00 pm
Free State Invitational
Lawrence Free State, Shawnee Mission Northwest,
Shawnee Mission North, Olathe Northwest
Lawrence Free State
Apr 7
3:00 pm
Lawrence vs Bonner Springs
Bonner Springs, Lawrence
Lawrence
Apr 7
3:00 pm
Smoky Valley Invitational
Smoky Valley, Hesston,
Hillsboro, Pratt,
Concordia, Wichita Collegiate,
Abilene, Douglass,
Fairfield, Meade
Smoky Valley
Apr 8
3:00 pm
Hayden vs St. Thomas Aquinas
Topeka Hayden, St. Thomas Aquinas
Hayden
Apr 8
3:00 pm
Topeka West Invitational
Topeka West, Lawrence Free State,
Topeka Seaman
Topeka West
Apr 9
Andover Varsity Tournament
Wellington 1, Wichita Independent 1, Valley Center 1, Hesston 1, Andover Central 1, Goddard Eisenhower 1, Andover 1
results(pdf)
Apr 9
3:00 pm
Augusta Invitational
Augusta, El Dorado,
Neodesha
Apr 9
Carroll vs Kapaun
Wichita Bishop Carroll 8, Wichita Kapaun Mt. Carmel 1
Bishop Carrollresults(pdf)
Apr 9
4:00 pm
East vs Southeast
Wichita East, Wichita Southeast
Wichita East
Apr 9
3:00 pm
Hillsboro Invitational
Hillsboro, Smoky Valley,
Sterling, Circle,
Conway Springs, Chapman,
Hutchinson Trinity, Salina Sacred Heart
Hillsboro
Apr 9
3:00 pm
Junction City vs Abielen
Junction City, Abilene
Junction City
Apr 9
Newton Invitational
Newton 54, Salina Central 48, Winfield 39, Wichita Heights 32, Emporia 31, Derby 29, Campus 23, Hutchinson 18
Apr 9
4:00 pm
Northwest vs West
Wichita Northwest, Wichita West
Wichita Northwest
Apr 9
3:00 pm
South Barber vs Douglass
South Barber, Douglass,
Chaparral
South Barber
Apr 9
4:00 pm
South vs North
Wichita South, Wichita North
Wichita South
Apr 10
3:00 pm
Larned vs Cimarron
Larned, Cimarron
Cimarron
Apr 10
3:00 pm
Russell Meet
Russell, Pratt,
Hoisington
Russell
Apr 11
3:00 pm
Goddard Invitational
Goddard, Derby,
Goddard Eisenhower, Campus,
Hutchinson, Maize,
McPherson, Salina Central,
Wichita Collegiate, Blue Valley West,
Conway Springs, Lawrence Free State,
Wichita Independent, Topeka West,
Independence
Apr 13
3:00 pm
Collegiate Invitational
Wichita Collegiate, Andover Central,
Wellington, Goddard Eisenhower,
Hesston
Apr 13
4:00 pm
East vs Carroll
Wichita East, Wichita Bishop Carroll
Wichita East
Apr 13
3:00 pm
Hays Invitational
Hays, Great Bend,
Liberal, Abilene,
Russell, Scott City,
Trego Community
Hays
Apr 13
Kapaun vs Heights
Wichita Kapaun Mt. Carmel 9, Wichita Heights 0
Edgemoor Park
Apr 13
4:00 pm
Northwest vs South
Wichita Northwest, Wichita South
Wichita Northwest
Apr 13
4:00 pm
Southeast vs West
Wichita Southeast, Wichita West
Wichita West
Apr 13
3:00 pm
Winfield meet
Winfield, El Dorado
Apr 14
3:00 pm
Campus Quad
Campus, Augusta,
Valley Center, Chaparral
Apr 14
3:00 pm
Lawrence vs Free State
Lawrence, Lawrence Free State
Lawrence
Apr 14
3:00 pm
Manhattan Invitational
Manhattan, Junction City,
Topeka Highland Park, Marysville
Manhattan
Apr 14
Salina Central Invitational
Salina Central 57, Hesston 55, Newton 45, Salina South 40, Smoky Valley 25, Garden City 24, Andover 17, Emporia 17
Apr 14
3:00 pm
Sterling Invitational
Sterling, Hesston,
Hillsboro, Ellsworth,
Pratt
Sterling
Apr 15
3:00 pm
Free State vs Washburn Rural
Lawrence Free State, Topeka Washburn Rural
Lawrence Free State
Apr 15
3:00 pm
Seaman vs Junction City
Topeka Seaman, Junction City
Topeka Seaman
Apr 16
3:00 pm
Circle Invitational
Circle, Haven,
Hillsboro, Valley Center
Circle HS
Apr 16
3:00 pm
Conway Springs Invitational
Conway Springs, Hesston,
Central Plains
Conway Springs
Apr 16
3:00 pm
Derby Invitational
Derby, Salina Central,
Campus, Maize,
Maize South, Wichita Heights,
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Wichita Collegiate
Apr 16
3:00 pm
Ellsworth vs Hoisington
Ellsworth, Hoisington
Ellsworth
Apr 16
3:00 pm
Goddard Quad
Goddard, Andover,
Maize South, Wichita Kapaun Mt. Carmel
Apr 16
3:00 pm
Hutch Invitational
Hutchinson, Buhler,
Salina South, Newton,
Garden City, Dodge City,
Wichita East, Hutchinson Trinity
Apr 16
3:00 pm
Mill Valley Quad
Shawnee Mill Valley, St. Thomas Aquinas
Mill Valley
Apr 16
4:00 pm
Southeast vs North
Wichita North, Wichita Southeast
Wichita North
Apr 17
3:00 pm
Conway Springs Invitational
Conway Springs, Central Plains,
Hesston
Conway Springs
Apr 17
3:00 pm
Maize South Invitational
Maize South, Wellington,
Andover Central, Buhler,
Winfield
Apr 17
3:00 pm
Winfield Dual
Winfield, Derby
Apr 18
3:00 pm
McPherson Invitational
McPherson, Arkansas City,
Hutchinson, Maize,
Salina Central, Wichita Collegiate,
Garden City, Independence
Apr 20
4:00 pm
Carroll vs Northwest
Wichita Bishop Carroll, Wichita Northwest
Bishop Carroll
Apr 20
3:00 pm
Central Plains Invitational
Central Plains, Ellsworth
Central Plains
Apr 20
Maize South Invitational
Wellington 1, Winfield 1, Maize South 1, St. James Academy 1, Olathe South 1, Buhler 1, Wichita Kapaun Mt. Carmel 1, Andover Central 1
results(pdf)
Apr 20
3:00 pm
TOC Meet
Wichita Collegiate, Arkansas City,
Andover, Wichita Kapaun Mt. Carmel,
Goddard Eisenhower
Apr 21
Abilene Invitational
Hays 1, Ellsworth 1, Abilene 1
Abileneresults(pdf)
Apr 21
3:00 pm
Buhler Quad
Buhler, Andover Central,
Valley Center, Liberal
Apr 21
3:00 pm
BV Northwest Invitational
Blue Valley Northwest, Olathe Northwest,
Shawnee Mission East, Lawrence Free State
BV Northwest
Apr 21
3:00 pm
Campus Invitational
Campus, Andover Central,
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Newton,
Winfield, Derby
Apr 21
3:00 pm
Chaparral Invitational
Chaparral, Pratt,
Conway Springs, South Barber,
Haven, Sterling,
Douglass, Fairfield
Chaparral
Apr 21
Circle Invitational
Labette County 1, Independence 1, Parsons 1, Wichita Collegiate 1, Wellington 1, El Dorado 1, Augusta 1, Circle 1
results(pdf)
Apr 21
4:00 pm
Heights vs North
Wichita Heights, Wichita North
Wichita Heights
Apr 21
3:00 pm
Hillsboro Invitational
Hillsboro, Hesston,
Neodesha, Wichita Independent,
Wichita Trinity, Wichita Collegiate,
Salina Sacred Heart
Hillsbororesults(pdf)
Apr 21
Maize Invitational
Wichita Bishop Carroll 1, Wichita Collegiate 1, Dodge City 1, McPherson 1, Maize South 1, Goddard 1, Hutchinson 1, Maize 1
results(pdf)
Apr 21
4:00 pm
South vs Kapaun
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Wichita South
Wichita South
Apr 21
Topeka West Invitational
Kansas City Christian 1, Topeka Washburn Rural 1, Blue Valley West 1, Marysville 1, Topeka Hayden 1, Salina Central 1, Salina South 1, Wichita Southeast 1, Topeka West 1
results(pdf)
Apr 21
3:00 pm
Topeka West Invitational
Topeka West, Lawrence
Topeka West
Apr 21
West vs East
Wichita East 6, Wichita West 3
Wichita Westresults(pdf)
Apr 23
3:00 pm
Dodge City Invitational
Dodge City, Great Bend,
Meade, Ulysses,
Cimarron, Liberal,
Garden City
Dodge City
Apr 23
3:00 pm
Hoisington Invitational
Hoisington, Central Plains,
Scott City, Trego Community
Hoisington
Apr 23
3:00 pm
Salina South Invitational
Salina South, Andover,
Salina Central, Valley Center,
Manhattan, Hays,
Abilene, Smoky Valley
Apr 23
3:00 pm
Sterling Invitational
Sterling, Haven,
Chaparral, Larned
Sterling
Apr 24
3:00 pm
Chanue Meet
Chanute, El Dorado
Apr 24
3:00 pm
Emporia meet
Emporia, Andover
Apr 24
3:00 pm
Kingman Invitational
Kingman, Pratt,
Circle, South Barber
Kingman
Apr 24
3:00 pm
Lawrence Invitational
Lawrence, Lawrence Free State,
Olathe Northwest, Shawnee Mission South,
Shawnee Mission East, Shawnee Mission West
Lawrence
Apr 24
Winfield Invitational
Independence 59, Newton 45, Winfield 42, Wellington 28, Maize South 18, Derby 18, Campus 14, Arkansas City , El Dorado 
Apr 25
8:00 am
Collegiate Invitational
Arkansas City, Wichita Collegiate,
Derby, Maize,
McPherson, Newton,
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Wichita West,
Hesston, Hutchinson Trinity,
Salina Sacred Heart, Topeka Hayden,
Wichita Trinity, Parsons,
Independence, Conway Springs
Apr 25
9:00 am
Garden City vs East
Garden City, Wichita East,
Hays, Liberal,
Great Bend
Garden City
Apr 25
9:00 am
Junction City Invitational
Junction City, Salina South,
Manhattan, Topeka,
Abilene, Lawrence Free State
Apr 25
Salina Central Invitational
Salina Central 119, Pittsburg 100, Salina South 72, Goddard 69, Buhler 67, Kansas City Christian 66, Wichita Independent 60, Maize South 57, Arkansas City 57, St. Thomas Aquinas 56, Topeka West 48, Andover Central 45, Iola 26, Hutchinson 13, Emporia , Andover , Topeka , Shawnee Mission Bishop Miege , Central Plains 
Apr 25
9:00 am
Valley Center Invitational
Valley Center, Maize,
McPherson, Newton,
Emporia, Conway Springs,
Douglass, Pittsburg,
Wichita Northwest
Apr 27
9:00 am
Eisenhower Quad
Goddard Eisenhower, Andover,
Arkansas City, Maize South
Apr 27
4:00 pm
North vs Carroll
Wichita Bishop Carroll, Wichita North
Wichita North
Apr 27
4:00 pm
Northwest vs Southeast
Wichita Northwest, Wichita Southeast
Wichita Northwest
Apr 27
4:00 pm
South vs Heights
Wichita Heights, Wichita South
Wichita South
Apr 27
9:00 am
Topeka Invitational
Topeka, Derby,
Maize, Salina South,
Garden City, Manhattan,
Junction City, Topeka West,
Lawrence Free State, Shawnee Heights,
Wichita East
Apr 27
West vs Kapaun
Wichita Kapaun Mt. Carmel 8, Wichita West 1
Wichita Westresults(pdf)
Apr 28
3:00 pm
Augusta Invitational
Augusta, Buhler,
Wellington, Winfield
Apr 28
1:00 pm
Collegiate Invitational
Wichita Collegiate, Wichita Kapaun Mt. Carmel,
Arkansas City, Andover Central,
Maize, Goddard,
Winfield, Maize South,
Wichita Bishop Carroll, Wichita Independent
Collegiate
Apr 28
3:00 pm
El Dorado Tournament
El Dorado, Circle,
Douglass, Neodesha
results(pdf)
Apr 28
3:00 pm
Emporia Invitational
Emporia, Andover,
Salina Central, Liberal,
Great Bend
Apr 28
10:00 am
Hesston Invitational
Hesston, Buhler,
McPherson, Wichita Collegiate,
Conway Springs, Hutchinson Trinity,
Smoky Valley, Wichita Trinity,
Central Plains, Hillsboro,
Sterling
Apr 28
3:00 pm
Larned Invitational
Larned, Ellinwood,
Ellsworth
Larned
Apr 28
3:00 pm
Seaman Quad
Topeka Seaman, Lawrence,
Shawnee Heights, Topeka West
Topeka Seaman
Apr 30
3:00 pm
Campus Quad
Campus, Derby,
Conway Springs, Wichita Heights
Apr 30
Circle Varsity Tennis Quad
Circle 24, Chapman 18, Augusta 13, Neodesha 5
Circle High Schoolresults(pdf)
Apr 30
3:00 pm
Goddard vs Garden City
Goddard, Garden City
Goddard
Apr 30
9:00 am
Hoisington Invitational
Hoisington, Haven,
Cimarron, Hays,
Southwestern Heights, Russell,
Scott City, Meade
Hoisington
Apr 30
3:00 pm
Pratt Invitational
Pratt, Chaparral,
Colby, Larned,
South Barber, Kingman,
Central Plains
Pratt
Apr 30
Salina Central Invitational
Junction City 9, Maize South 7, Salina Central 7, Ellsworth 1
results(pdf)
Apr 30
Smoky Valley Invitational
Ellinwood 1, Smoky Valley 1, Salina Sacred Heart 1, Andover Central 1, Sterling , Hutchinson Trinity , Buhler 
results(pdf)
Apr 30
8:00 am
Sunflower League Tournament
Shawnee Mission East, Shawnee Mission Northwest,
Lawrence, Lawrence Free State,
Olathe East, Olathe North,
Olathe Northwest, Olathe South,
Shawnee Mission West, Shawnee Mission South
Shawnee Mission East HS
May 1
3:00 pm
Colby Invitational
Colby, Hays,
Liberal
Colby
May 2
GWAL Tournament
Wichita South 1, Wichita Southeast 1, Wichita West 1, Wichita Northwest 1, Wichita North 1, Wichita East 1, Wichita Heights 1, Wichita Kapaun Mt. Carmel 1, Wichita Bishop Carroll 1
Wichita State Tennis Courtsresults(pdf)
May 4
AVCTL Div. II Tournament
Andover Central 33, Valley Center 32, Andover 29, Maize South 26, Arkansas City 24, Goddard Eisenhower 22, Goddard 18
Goddard Eisenhower
May 4
9:00 am
AVCTL Tournament
Salina Central, Salina South,
El Dorado, Buhler,
Circle, Wellington,
Wichita Collegiate, McPherson,
Derby, Campus,
Maize, Hutchinson,
Newton, Winfield
May 4
9:00 am
Centennial League Tournamnet
Topeka, Topeka Hayden,
Topeka Seaman, Shawnee Heights,
Topeka West, Topeka Highland Park,
Manhattan, Junction City,
Emporia, Topeka Washburn Rural
Topeka-Kossover
May 4
9:00 am
CKL Tournament
Pratt, Halstead,
Haven, Hesston,
Kingman, Lyons,
Nickerson, Smoky Valley,
Larned, Hillsboro,
Hoisington, Sterling
Smoky Valley HS
May 4
8:00 am
CPL Tournament
Douglass, Wichita Independent,
Wichita Trinity, Hutchinson Trinity,
South Barber, Conway Springs,
Chaparral
Wichita State Tennis Courts
May 4
9:00 am
WAC Tournament
Dodge City, Garden City,
Great Bend, Hays,
Liberal
Dodge City
May 5
3:00 pm
Lawrence vs BV Southwest
Lawrence, Blue Valley Southwest
Lawrence
May 6
3:00 pm
Lawrence vs Mill Valley
Lawrence, Shawnee Mill Valley
Lawrence
May 8
11:00 am
Class 4A Regional: Parsons
Labette County, Chanute,
Coffeyville, Columbus,
Fort Scott, Independence,
Iola, Ottawa,
Parsons
Parsons
May 8
11:00 am
Class 4A Regional: Parsons
Labette County, Chanute,
Coffeyville, Columbus,
Fort Scott, Independence,
Iola, Ottawa,
Parsons
Parsons
May 8
11:00 am
Class 4A Regional: Smoky Valley
Abilene, Chapman,
Clay Center, Colby,
Concordia, Hays,
Larned, Smoky Valley,
McPherson
Smoky Valley
May 8
Class 4A Regional: Spring Hill
Paola 16, Topeka Hayden 16, DeSoto 13, Shawnee Mission Bishop Miege 11, Bonner Springs 1, Spring Hill 1, Kansas City Sumner 0, Baldwin 0, Atchison 0
Spring Hillresults(pdf)
May 8
Class 4A Regional: Winfield
Buhler 2, Winfield 1, Wellington , Wichita Trinity , Ulysses , Circle , El Dorado , Pratt , Augusta 
Winfieldresults(pdf)
May 9
11:00 am
Class 3-2-1A Regional: South Barber
Chaparral, Conway Springs,
Douglass, Kingman,
South Barber, Fairfield,
Norwich, Wichita Independent
South Barber
May 9
11:00 am
Class 3-2-1A Regional: Trego Community
Cimarron, Central Plains,
Hoisington, Southwestern Heights,
Meade, Russell,
Scott City, Trego Community
Trego Community
May 9
11:00 am
Class 4A Regional: Smoky Valley
Abilene, Chapman,
Clay Center, Colby,
Concordia, Hays,
Larned, Smoky Valley,
McPherson
Smoky Valley
May 9
11:00 am
Class 5A Regional: Arkansas City
Andover, Andover Central,
Arkansas City, Goddard,
Goddard Eisenhower, Pittsburg,
Wichita Kapaun Mt. Carmel
Arkansas City
May 9
11:00 am
Class 5A Regional: Newton
Great Bend, Liberal,
Maize South, Newton,
Valley Center, Wichita Bishop Carroll,
Wichita Heights
Newton
May 9
Class 5A Regional: St. Thomas Aquinas
Blue Valley West 26, St. James Academy 14, Shawnee Mill Valley 8, St. Thomas Aquinas 4, Blue Valley Southwest 2, Leavenworth 0, Lansing 0
St. Thomas Aquinasresults(pdf)
May 9
11:00 am
Class 5A Regional: Topeka West
Emporia, Salina Central,
Salina South, Shawnee Heights,
Topeka Highland Park, Topeka Seaman,
Topeka West
Topeka West
May 9
11:00 am
Class 6A Regional: Blue Valley North
Gardner-Edgerton, Olathe East,
Olathe North, Olathe Northwest,
Olathe South, Blue Valley Stilwell,
Blue Valley North, Blue Valley Northwest
Blue Valley North
May 9
11:00 am
Class 6A Regional: Derby
Derby, Campus,
Junction City, Manhattan,
Topeka Washburn Rural, Wichita East,
Wichita South, Wichita Southeast
Derby
May 9
11:00 am
Class 6A Regional: Lawrence Free State
Lawrence, Lawrence Free State,
Shawnee Mission East, Shawnee Mission North,
Shawnee Mission Northwest, Shawnee Mission South,
Shawnee Mission West, Topeka
Lawrence Free State
May 11
Class 3-2-1A Regional: Hesston
Wichita Collegiate 20, Hesston 20, Sterling 9, Hutchinson Trinity 8, Ellinwood 1, Hillsboro 0, Haven 0, Neodesha 0
Hesston
May 11
11:00 am
Class 3-2-1A Regional: Marysville
Ellsworth, Hiawatha,
Bishop Seabury, Immaculata,
Marysville, Kansas City Christian,
Salina Sacred Heart, Maranatha Academy
Marysville
May 11
Class 5A Regional: Ark City
Goddard 1, Wichita Kapaun Mt. Carmel 1, Andover Central 1, Arkansas City 1, Pittsburg 1, Goddard Eisenhower 1, Andover 1
results(pdf)
May 11
Class 5A Regional: Newton
Newton 19, Wichita Bishop Carroll 12, Maize South 9, Valley Center 9, Wichita Heights 4, Great Bend 4, Liberal 1
Newtonresults(pdf)
May 11
Class 6A Regional: Derby
Junction City 1, Derby 1, Topeka Washburn Rural 1, Manhattan 1
Derbyresults(pdf)
May 11
11:00 am
Class 6A Regional: Garden City
Dodge City, Garden City,
Hutchinson, Maize,
Wichita North, Wichita Northwest,
Wichita West
Garden City
May 16
9:00 am
5A State Tournament
Andover, Pittsburg,
Goddard Eisenhower, Andover Central,
Wichita Bishop Carroll, Newton,
Maize South, Great Bend,
Wichita Heights, Valley Center,
Blue Valley West, St. James Academy,
Shawnee Mill Valley, Salina Central,
Salina South, Emporia,
Topeka Seaman, Topeka West,
Wichita Kapaun Mt. Carmel, Shawnee Heights
Goddard
May 16
Class 3-2-1A State Tournament
Hesston 41, Wichita Collegiate 40, Kansas City Christian 39, Hutchinson Trinity 19, Central Plains 18, Salina Sacred Heart 18, Wichita Independent 16, Sterling 14, Chaparral 9, Southwestern Heights 8, Marysville 7, Conway Springs 7, Scott City 7, Norwich 5, Immaculata 4, Trego Community 2, Hoisington 2, Kingman 1, Maranatha Academy 0, Fairfield 0, Meade 0
Emporiaresults(pdf)
May 16
Class 4A State Tournament
McPherson 53, Independence 45, Abilene 31, Topeka Hayden 28, Paola 17, Buhler 17, Shawnee Mission Bishop Miege 15, Winfield 13, Smoky Valley 13, DeSoto 13, Iola 5, Hays 2, Labette County 2, Wellington 1, Chanute , Parsons , El Dorado , Coffeyville , Columbus , Wichita Trinity 
Pratt
May 16
Class 6A State Tournament
Blue Valley Northwest 57, Shawnee Mission East 35, Blue Valley Stilwell 29, Blue Valley North 25, Olathe Northwest 22, Manhattan 19, Shawnee Mission Northwest 17, Topeka Washburn Rural 16, Olathe South 10, Maize 8, Lawrence 4, Topeka 2, Junction City 2, Dodge City 1, Garden City 1, Shawnee Mission South 1, Wichita West 0
Olatheresults(pdf)

Varsity Upcoming Events
DateTimeOpponentsLocation
Last updated: May 24, 2015, 8:13:39 pm. Page is updated every 3.0 minutes.