Click to go to CatchItKansas.com
Soccer-Boys (2014) Schedule/Results

This Week pick date

view all

Varsity Results
DateEvent/OpponentsLocation
Oct 27
4-3-2-1A East Regional No. 1: Prelims
Fort Scott3Riverton1
Oct 27
4-3-2-1A East Regional No. 1: Semifinals
Louisburg2Spring Hill1
Oct 27
4-3-2-1A East Regional No. 2: Preliminary Rounds
Paola8Columbus2
Oct 27
4-3-2-1A Northeast Regional No. 1: Preliminary Rounds
Maur Hill3Bonner Springs2
Oct 27
4-3-2-1A Northeast Regional No. 2: Preliminary Rounds
Maranatha Academy2Immaculata1
Oct 27
4-3-2-1A Northeast Regional No. 3: Preliminary Rounds
Eudora3Olathe- Heritage Christian2
Oct 27
4-3-2-1A South Central Regional No. 2
Hays5Mulvane1
Oct 27
4-3-2-1A: South Central Region No. 1
Buhler4Perry-Lecompton0
Oct 27
5A Northeast Regional No. 3: Semifinals
Kansas City Harmon10Lansing0
Oct 27
6A Northeast Regional No.1
Lawrence Free State2Lawrence0
Oct 27
6A Northeast Regional No.2: Semifinals
Blue Valley Northwest9Shawnee Mission North0
Oct 27
6A Northeast Regional No.3: Semifinals
Olathe South3Shawnee Mission South0
Oct 27
6A Northeast Regional No.4: Semifinals
Shawnee Mission Northwest3Olathe North0
Olathe Northwest2Shawnee Mission West1
Oct 27
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 1: Semifinals
Topeka Washburn Rural10Wichita Southeast0
Oct 27
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 4: Semifinals
Manhattan5Junction City0
Oct 28
4-3-2-1A East Regional No. 1: Semifinals
Ottawa4Fort Scott0
Oct 28
4-3-2-1A East Regional No. 2: Semifinals
Baldwin5Paola0
Independence3Coffeyville0
Oct 28
4-3-2-1A Northeast Regional No. 1: Semifinals
Kansas City Christian3Kansas City Piper0
Tonganoxie7Maur Hill1
Oct 28
4-3-2-1A Northeast Regional No. 2: Semifinals
Shawnee Mission Bishop Miege10Maranatha Academy0
Basehor-Linwood4Kansas City Sumner0
Oct 28
4-3-2-1A Northeast Regional No. 3: Semifinals
DeSoto10Eudora0
Kansas City Bishop Ward3Atchison0
Oct 28
4-3-2-1A South Central Regional No. 2: Semifinals
Augusta4Hays3
Wichita Trinity4Topeka Hayden2
Oct 28
4-3-2-1A South Central Regional No.3: Semifinals
McPherson2Winfield1F
Berean Academy9Circle2
Oct 28
4-3-2-1A: South Central Region No. 1: Semifinals
Rose Hill9Buhler0results
Thomas More Prep2Wichita Independent1
Oct 28
5A Northeast Regional No. 1: Semifinals
Topeka Seaman3Kansas City Turner0
St. Thomas Aquinas4St. James Academy0
Oct 28
5A Northeast Regional No. 2: Semifinals
Shawnee Mill Valley6Topeka Highland Park0
Pittsburg4Kansas City Schlagle0
Oct 28
5A Northeast Regional No. 3: Semifinals
Shawnee Heights11Kansas City Washington1
Oct 28
5A Northeast Regional No. 4: Semifinals
Blue Valley West8Leavenworth1
Blue Valley Southwest10Topeka West0
Oct 28
6A Northeast Regional No.2: Semifinals
Shawnee Mission East4Gardner-Edgerton0
Oct 28
6A Northeast Regional No.3: Semifinals
Blue Valley North2Blue Valley Stilwell0
Oct 28
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 1: Semifinals
Salina South10Arkansas City0
Wichita Kapaun Mt. Carmel4Newton0
Oct 28
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 2: Semifinals
Andover6Goddard Eisenhower0results
Emporia5Wichita Heights0
Oct 28
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 3: Semifinals
Wichita Bishop Carroll3Andover Central1
Liberal2Great Bend0
Oct 28
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 4: Semifinals
Salina Central8Valley Center7PK Shootout
Goddard2Maize South1
Oct 28
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 1: Semifinals
Wichita North1Hutchinson0
Oct 28
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 2: Semifinals
Maize6Wichita South1
Wichita East3Wichita West0
Oct 28
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 3: Semifinals
Wichita Northwest3Derby0
Garden City9Campus1
Oct 28
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 4: Semifinals
Dodge City5Topeka1
Oct 29
5A Northeast Regional No. 3: Finals
Kansas City Harmon2Shawnee Heights1
Oct 30
4-3-2-1A East Regional No. 1: Finals
Ottawa2Louisburg0
Oct 30
4-3-2-1A East Regional No. 2: Finals
Baldwin1Independence0
Oct 30
4-3-2-1A Northeast Regional No. 1: Finals
Tonganoxie1Kansas City Christian0
Oct 30
4-3-2-1A Northeast Regional No. 2: Finals
Shawnee Mission Bishop Miege1Basehor-Linwood0
Oct 30
4-3-2-1A Northeast Regional No. 3: Finals
DeSoto4Kansas City Bishop Ward0
Oct 30
4-3-2-1A South Central Regional No. 2: Finals
Wichita Trinity4Augusta1
Oct 30
4-3-2-1A South Central Regional No.3: Finals
McPherson1Berean Academy0
Oct 30
5A Northeast Regional No. 1: Finals
St. Thomas Aquinas2Topeka Seaman1
Oct 30
5A Northeast Regional No. 2: Finals
Shawnee Mill Valley1Pittsburg0
Oct 30
5A Northeast Regional No. 4: Finals
Blue Valley Southwest4Blue Valley West2
Oct 30
6A Northeast Regional No.1: Finals
Olathe East4Lawrence Free State0
Oct 30
6A Northeast Regional No.2: Finals
Blue Valley Northwest4Shawnee Mission East1
Oct 30
6A Northeast Regional No.3: Finals
Olathe South2Blue Valley North1
Oct 30
6A Northeast Regional No.4: Finals
Shawnee Mission Northwest5Olathe Northwest0
Oct 30
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 1: Championship
Salina South2Wichita Kapaun Mt. Carmel1
Oct 30
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 2: Championship
Andover4Emporia0
Oct 30
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 3: Championship
Wichita Bishop Carroll1Liberal0
Oct 30
Class 5A Regionals: Central/South Central Regional 4: Championship
Goddard4Salina Central0
Oct 30
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 1: Championship
Topeka Washburn Rural4Wichita North0
Oct 30
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 2: Championship
Wichita East3Maize2
Oct 30
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 3: Championship
Garden City3Wichita Northwest0
Oct 30
Class 6A Regionals: Central/South Central Regional 4: Championship
Manhattan2Dodge City1
Oct 31
4-3-2-1A: South Central Region No. 1: Finals
7:00 pmThomas More Prep vs. Rose Hill
Rose Hill
Last updated: October 31, 2014, 3:19:43 am. Page is updated every 3.0 minutes.