Football (2016) Schedule/Results

This Week pick date

view all

Varsity Results
DateEvent/OpponentsLocation
Sep 29Greater Wichita Athletic League
7:00 pmWichita Southeast vs. Wichita East
Carpenter Stadium
Sep 29NON-LEAGUE
7:00 pmGardner-Edgerton vs. Blue Valley North
Blue Valley North
7:00 pmShawnee Mission Northwest vs. Shawnee Mission West
Shawnee Mission West
Sep 30Ark Valley-Chisholm Trail-Division III
7:00 pmBuhler vs. Winfield
Winfield
7:00 pmRose Hill vs. El Dorado
El Dorado
7:00 pmCircle vs. McPherson
McPherson
Sep 30Ark Valley-Chisholm Trail-Division IV
7:00 pmClearwater vs. Andale
Andale
7:00 pmWellington vs. Wichita Collegiate
Wichita Collegiate
Sep 30Big Seven
7:00 pmRoyal Valley vs. Holton
Holton
Sep 30Centennial
7:00 pmTopeka West vs. Emporia
Emporia
7:00 pmTopeka Highland Park vs. Junction City
Junction City
7:00 pmManhattan vs. Topeka Seaman
Topeka Seaman
7:00 pmShawnee Heights vs. Topeka
Topeka
7:00 pmTopeka Washburn Rural vs. Topeka Hayden
Topeka Hayden
Sep 30Central Kansas League
7:00 pmHillsboro vs. Halstead
Halstead
7:00 pmHaven vs. Lyons
Lyons
7:00 pmSmoky Valley vs. Hesston
Hobbs Stadium, Hesston
7:00 pmHoisington vs. Pratt
Zerger Field, Pratt
7:00 pmNickerson vs. Larned
Larned
Sep 30Central Plains League
7:00 pmGarden Plain vs. Belle Plaine
Belle Plaine
7:00 pmDouglass vs. Chaparral
Chaparral
7:00 pmWichita Trinity vs. Conway Springs
Conway Springs
Sep 30Central Prairie
7:00 pmSt. John-Hudson vs. Ellinwood
Ellinwood
Sep 30CNC
7:00 pmCaney Valley vs. Erie
Erie
7:00 pmRiverton vs. Baxter Springs
Baxter Springs
7:00 pmFrontenac vs. Cherokee Southeast
Cherokee Southeast
Sep 30Eastern Kansas
7:00 pmBlue Valley Southwest vs. Blue Valley Northwest
Blue Valley Northwest
7:00 pmBlue Valley West vs. Bishop Miege
Bishop Miege
Sep 30Frontier
7:00 pmBaldwin vs. Louisburg
Wildcat Stadium Complex
7:00 pmPaola vs. Eudora
Eudora District Stadium
7:00 pmOttawa vs. Spring Hill
Spring Hill District Stadium
Sep 30Greater West Activities Conference
7:00 pmHolcomb vs. Colby
Colby
7:00 pmHugoton vs. Goodland
Goodland
7:00 pmUlysses vs. Scott City
Scott City
Sep 30Greater Wichita Athletic League
7:00 pmWichita Kapaun Mt. Carmel vs. Wichita Northwest
Wichita Northwest
7:00 pmWichita Heights vs. Wichita North
Wichita Heights Stadium
Sep 30Heart of America
7:00 pmEll-Saline vs. Hutchinson Trinity
Hutchinson Trinity
7:00 pmMarion vs. Sterling
Sterling
7:00 pmRemington vs. Moundridge
Moundridge
Sep 30Heart of the Plains
7:00 pmHutchinson Central Chr. vs. Norwich
Norwich
Sep 30Hi-Plains
7:00 pmStanton County vs. Lakin
Lakin
Sep 30Kaw Valley
7:00 pmBasehor-Linwood vs. Bonner Springs
Bonner Springs
Sep 30Mid-Continent
7:00 pmPhillipsburg vs. Ellis
Ellis Old High School/Football Field
7:00 pmHill City vs. Trego Community
Trego Community
7:00 pmOakley vs. Smith Center
Smith Center Hubbard Stadium
Sep 30Mid-East
7:00 pmSilver Lake vs. Rossville
Rossville
7:00 pmRiley County vs. Rock Creek
Rock Creek
Sep 30North Central Activities Association
7:00 pmRussell vs. Beloit
Beloit
7:00 pmEllsworth vs. Salina Sacred Heart
Salina Sacred Heart
7:00 pmSoutheast of Saline vs. Minneapolis
Minneapolis
Sep 30North Central Kansas
7:00 pmWamego vs. Chapman
Chapman
7:00 pmAbilene vs. Concordia
Concordia
7:00 pmClay Center vs. Marysville
Marysville
Sep 30Northern Plains League
7:00 pmTescott vs. Rock Hills
Mankato
7:00 pmWilson vs. Thunder Ridge
Thunder Ridge
7:00 pmPike Valley vs. Southern Cloud
Southern Cloud
Sep 30Southeast Kansas
7:00 pmLabette County vs. Fort Scott
Fort Scott
Sep 30Tri-Valley
7:00 pmNeodesha vs. Cherryvale
Cherryvale
7:00 pmBluestem vs. Fredonia
Fredonia
Sep 30Western Athletic Conference
7:00 pmLiberal vs. Garden City
Garden City
Sep 30Wheat State League
7:00 pmGoessel vs. Little River
Little River
Sep 30NON-LEAGUE
7:00 pmMaur Hill vs. Missouri Military
Missouri Military
7:00 pmArkansas City vs. Maize
Maize
7:00 pmNewton vs. Salina Central
Salina Central
7:00 pmGoddard Eisenhower vs. Hutchinson
Hutchinson
7:00 pmCampus vs. Andover
Andover
7:00 pmSalina South vs. Goddard
Goddard
7:00 pmChanute vs. Augusta
Augusta
7:00 pmMaize South vs. Mulvane
Mulvane
7:00 pmSabetha vs. Perry-Lecompton
Perry-Lecompton
7:00 pmRiverside vs. Atchison County-Effingham
Atchison County-Effingham
7:00 pmHiawatha vs. Jefferson West
Jefferson West
7:00 pmWichita Independent vs. Kingman
Kingman
7:00 pmInman vs. Medicine Lodge
Medicine Lodge
7:00 pmSedgwick vs. Cheney
Cheney
7:00 pmCanton-Galva vs. Central Plains
Central Plains
7:00 pmSublette vs. La Crosse
La Crosse
7:00 pmKinsley vs. Ness City
Ness City
7:00 pmCoffeyville vs. Galena
Galena
7:00 pmPittsburg Colgan vs. Girard
Girard
7:00 pmDoniphan West vs. Troy
Troy
7:00 pmHorton vs. Jefferson Co. North
Jefferson Co. North
7:00 pmImmaculata vs. Oskaloosa
Oskaloosa
7:00 pmRural Vista vs. Valley Falls
Valley Falls
7:00 pmMill Valley vs. St. Thomas Aquinas
St. Thomas Aquinas
7:00 pmSt. James Academy vs. Blue Valley Stilwell
Blue Valley Stilwell
7:00 pmMission Valley vs. Osage City
Osage City
7:00 pmWest Franklin vs. Northern Heights
Northern Heights
7:00 pmLyndon vs. Council Grove
Council Grove
7:00 pmNevada (Mo.) vs. DeSoto
De Soto
7:00 pmDerby vs. Wichita Bishop Carroll
Wichita Bishop Carroll
7:00 pmGreat Bend vs. Wichita West
Carpenter Stadium
7:00 pmChase vs. Stafford
Stafford
7:00 pmSouth Barber vs. Pretty Prairie
Pretty Prairie
7:00 pmAttica/Argonia vs. Pratt Skyline
Pratt Skyline
7:00 pmKiowa County vs. Fairfield
Fairfield
7:00 pmNorton Community vs. Southwestern Heights
Southwestern Heights
7:00 pmThomas More Prep vs. Cimarron
Cimarron
7:00 pmSyracuse vs. Meade
Meade
7:00 pmKansas City Sumner vs. Kansas City Bishop Ward
Kansas City Bishop Ward
7:00 pmKansas City Turner vs. Kansas City Piper
Kansas City Piper
7:00 pmLansing vs. Tonganoxie
Tonganoxie
7:00 pmKansas City Washington vs. Atchison
Atchison
7:00 pmKansas City Schlagle vs. Kansas City Wyandotte
Kansas City Wyandotte
7:00 pmUniontown vs. Olpe
Olpe
7:00 pmOnaga vs. Burlingame
Burlingame
7:00 pmSouth Haven vs. Hartford
Hartford
7:00 pmSt. Paul vs. Madison
Madison
7:00 pmWaverly vs. Lebo
Lebo
7:00 pmYates Center vs. St. Marys
Pittsburg Colgan
7:00 pmValley Heights vs. Wabaunsee
Wabaunsee
7:00 pmPlainville vs. Republic County
Belleville
7:00 pmBennington vs. Lincoln
Lincoln
7:00 pmNorthern Valley vs. Lakeside
Lakeside
7:00 pmStockton vs. Sylvan-Lucas
Sylvan-Lucas
7:00 pmDecatur Community vs. Quinter
Quinter
7:00 pmSt. Francis vs. Hoxie
Hoxie
7:00 pmElkhart vs. Clayton (NM)
Clayton (NM)
7:00 pmPleasanton vs. McAuley Catholic (Mo.)
McAuley Catholic (Mo.)
7:00 pmIndependence vs. Anderson County-Garnett
Anderson County-Garnett
7:00 pmParsons vs. Iola
Iola
7:00 pmChase County vs. Central Heights
Central Heights
7:00 pmColumbus vs. Prairie View
Prairie View
7:00 pmSanta Fe Trail vs. Wellsville
Wellsville
7:00 pmIngalls vs. Moscow
Moscow
7:00 pmRolla vs. Deerfield
Deerfield
7:00 pmPeabody-Burns vs. Flint Hills
Flint Hills
7:00 pmBurrton vs. Caldwell
Caldwell
7:00 pmMarmaton Valley vs. Sedan
Sedan
7:00 pmUdall vs. Oxford
Oxford
7:00 pmBurden-Central vs. Cedar Vale-Dexter
Cedar Vale-Dexter
7:00 pmAndover Central vs. Pittsburg
Pittsburg
7:00 pmBird City Cheylin vs. Pawnee Heights
Pawnee Heights
7:00 pmTribune vs. Hodgeman County
Hodgeman County
7:00 pmAshland vs. Bucklin
Bucklin
7:00 pmMinneola vs. Fowler
Fowler
7:00 pmMacksville vs. South Central
South Central
7:00 pmSpearville vs. South Gray
South Gray
7:00 pmLeoti vs. Satanta
Satanta
7:00 pmOlathe South vs. Lawrence Free State
Lawrence Free State
7:00 pmLawrence vs. Olathe North
Olathe North
7:00 pmOlathe East vs. Shawnee Mission South
Shawnee Mission South
7:00 pmLeavenworth vs. Olathe Northwest
Olathe Northwest
7:00 pmShawnee Mission North vs. Shawnee Mission East
Shawnee Mission East
7:00 pmArma Northeast vs. Oswego
Oswego
7:00 pmMarais Des Cygnes Valley vs. Chetopa
Chetopa
7:00 pmPleasant Ridge vs. Jayhawk Linn
Jayhawk Linn
7:00 pmWest Elk vs. Southern Coffey Co.
Southern Coffey Co.
7:00 pmColony Crest vs. Altoona-Midway
Altoona-Midway
7:00 pmOsawatomie vs. Burlington
Burlington
7:00 pmEureka vs. Humboldt
Humboldt
7:00 pmNemaha Central vs. Centralia
Centralia
7:00 pmHerington vs. Clifton-Clyde
Clifton-Clyde
7:00 pmJackson Heights vs. Washington County
Washington County
7:00 pmAxtell vs. Frankfort
Frankfort
7:00 pmSt. John's-Tipton vs. Linn
Linn
7:00 pmWetmore vs. Hanover
Hanover
7:00 pmWichita South vs. Dodge City
Dodge City
7:00 pmValley Center vs. Hays
Hays
7:00 pmTriPlains-Brewster vs. Dighton
Dighton
7:00 pmColby Heartland Christian vs. Golden Plains
Golden Plains
7:00 pmWeskan vs. Wheatland-Grinnell
Wheatland-Grinnell
7:00 pmVictoria vs. Logan/Palco
Logan/Palco
7:00 pmOtis-Bison vs. Wallace County
Wallace County
7:00 pmNatoma vs. Western Plains
Western Plains
7:00 pmBlue Valley-Randolph vs. Wakefield
Wakefield
7:00 pmOsborne vs. Solomon
Solomon
Oct 1
7:00 pmMcLouth vs. Kansas City Christ Prep
Kansas City Christ Prep

Last updated: September 29, 2016, 1:29:59 pm. Page is updated every 3.0 minutes.